Weekendowy luz. Wygodne ubrania na czas wolny

W ciągu ostatnich lat wygoda stała się nowym wyznacznikiem w modzie. Swobodne ubrania to najlepszy sposób, aby wyrazić luz, z jakim podchodzimy do życia, a zwłaszcza do weekendów. Które części garderoby sprawdzają się najlepiej podczas spędzania wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi?

Sekret wyluzowanej stylizacji (oraz każdej innej)

To nie ubrania noszą nas, ale my nosimy ubrania. To najważniejsze przykazanie, o którym trzeba pamiętać, przeglądając garderobę lub przymierzając ubrania w sklepie. Na wyluzowanej osobie, która dobrze czuje się w swojej skórze, praktycznie wszystko będzie wyglądało odpowiednio. Strój ma pomóc nam w wyrażeniu naszej osobowości, ale nie jest w stanie jej zastąpić, dlatego należy wybierać te ubrania, w których czujemy się najlepiej.

Koszulki i nieśmiertelny T-shirt

Trudno jest znaleźć równie uniwersalny element ubioru. W zależności od naszego gustu może być to modna bluzka z długimi, luźnymi rękawami albo sportowa, przylegająca do ciała koszulka. Obecnie sklepy posiadają ogromny wybór krojów, które pozwolą wszystkim osobom znaleźć podstawę dla dowolnej stylizacji. Jeżeli chcemy jeszcze mocniej zaakcentować własny styl, możemy zdecydować się na koszulki z własnoręcznie wybranym lub zaprojektowanym wzorem. Panie powinny pamiętać o zaletach stylu oversize i zwrócić uwagę na nieco większe stroje albo koszulki męskie – odpowiednio duży podkoszulek spełnia taką samą funkcję co tunika.

Jeansowe spodnie typu slouchy

Od kilku lat moda typu oversize nie wychodzi z mody i nic nie zapowiada, aby coś mogło zagrozić temu trendowi. Spodnie typu slouchy zapewniają pełną swobodę ruchu oraz podkreślają luz i kontrolowaną niedbałość w garderobie. Wybierając spodnie tego typu, nie musimy przejmować się dokładnym dopasowaniem do figury, a wiecznie modny jeans pozwoli wykorzystać to rozwiązanie w praktycznie każdej stylizacji.

Dres

Kiedyś ubranie typowo domowe lub przeznaczone do treningów, dziś element mody. Ostatnie lata przyczyniły się do renesansu dzianinowych kompletów, które zasiliły kolekcje nawet renomowanych producentów, takich jak Armani. Co sprawia, że dres zyskał sobie taką popularność? Obszerny krój, swoboda ruchu oraz miękka tkanina to trzy najważniejsze cechy tego stroju i nieprzypadkowo główne wyznaczniki wyluzowanej stylizacji. Obecnie dresy są sprzedawane w zestawach, co znacznie ułatwia kompletowanie ubioru – wystarczy dodać buty.

Bluza

Raz jeszcze powracamy do stylu oversize, aby zwrócić uwagę na atuty ubrań o „rozmiar za dużych”. Męska bluza doskonale prezentuje się również na kobietach, które poszukują wygodnego, stylowego ubrania na wyjścia, podczas których nie trzeba przejmować się zbyt wieloma modowymi konwenansami. Wystarczy dobrać legginsy oraz trampki lub adidasy, aby stworzyć niezwykle komfortową kompozycję.

Marynarka

Formalna moda męska od przeszło 150 lat opiera się na minimalizmie, wykorzystywaniu kroju ubrań oraz podkreślaniu sylwetki noszącego. Jak na ironię, styl formalny i wyluzowany posiadają wiele cech wspólnych. Casualowa marynarka to świetny dodatek do podkoszulka oraz jeansów, który wspólnie zapewnią pełen komfort, jak i odrobinę niezbędnego stylu. To idealny wybór na spotkania z przyjaciółmi lub wyjście do klubu czy baru.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl