Wesele 2 to kolejna produkcja znanego reżysera Wojciecha Smarzowskiego. Studio Metrage obwieściło, że niedawno ukończono prace na jej planie. Fani z całą pewnością będą zadowoleni z tego, że pojawiła się krótka zapowiedź filmu.

Czego możemy się spodziewać po filmie Wesele 2?

Jak sugeruje sam tytuł, jest to druga część znanego komediodramatu „Wesele” z 2004 roku tego samego reżysera. Fabuła kolejnej części ma miejsce na dwóch płaszczyznach: w domu weselnym oraz w rzeźni, a wszystko to w czasie zaledwie jednej nocy. Ponadto w filmie ukazane zostaną kadry z czasów II wojny światowej. Krążą pogłoski, że reżyser nawiąże do wydarzeń z Jedwabnego, gdzie 10 lipca 1941 roku miało miejsce masowe morderstwo na żydowskiej ludności. Tematem filmu będą trudne relacje polsko-żydowskie, ale nie zabraknie odniesień do aktualnych wydarzeń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niech gadają – nowy film HBO Max w reżyserii Stevena Soderbergha

Film Smarzowskiego jest kręcony w Polsce i na Łotwie, a zdjęcia na planie rozpoczęły się 11 lipca. Jego budżet jest szacowany na ok. 25 mln zł.

Wesele 2 – Zwiastun

Znana i sprawdzona obsada

Osobą odpowiedzialną za zdjęcia do tej produkcji jest Piotr Sobociński Jr., znany już z pracy przy „Wołyniu”, „Domu złym” czy „Drogówce”. Muzyka do filmu powstaje za sprawą Mikołaja Trzaski, który podobnie jak Sobociński pracował już wcześniej dla Smarzowskiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Filmy Komedie w FOX – mikołajkowy maraton

W filmie zobaczymy m.in.: Roberta Więckiewicza, Agatę Kuleszę, Mateusza Więcławka oraz Michalinę Łabacz, czyli aktorów znanych już z innych filmów tego reżysera. Swoją premierę będzie miał jesienią 2021, ale nie znamy jeszcze dokładnego terminu, dlatego warto śledzić dalsze informacje.

Fot.: Facebook/Studio Metrage Marcin Szpak

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here