Wielkie wyjście wieczorem? Sprawdź, jak się ubrać!

Stylizacje przeznaczone na wielkie, wieczorne wyjścia muszą być dopięte na ostatni guzik co jest równoznaczne z tym, że każdy dodatek musi być wnikliwie przemyślany. Nie oznacza to jednak, że trzeba zawsze decydować się na długą suknię – równie dobrze sprawdzą się krótsze kreacje, których różnorodny wybór dostępny jest w sklepach.

Krótka sukienka wieczorowa 

Suknie wieczorowe kojarzą nam się przede wszystkim z długością do kostek, różnorodnością dodatków i eleganckimi oraz efektownymi materiałami. Nie zawsze tak jednak musi być i nie zawsze tego rodzaju suknia będzie dobra na każde wieczorne wyjście. Czasem znacznie lepszym wyborem będą sukienki wieczorowe krótkie, które można także nazwać koktajlowymi – sprawdzą się na takie okazje jak kolacja w restauracji, randka, wyjście do teatru, a także firmowy bankiet i różnego rodzaju uroczystości rodzinne. Cechy, jakimi powinna charakteryzować się krótka sukienka wieczorowa, to dyskretna elegancja, niewielki dekolt, podkreślona talia oraz długość w kolano lub za. 

Fasony krótkich sukienek wieczorowych 

Sukienki wieczorowe krótkie to kreacje, które powinny przede wszystkim być odpowiednio dopasowane do naszej figury. Dlatego należy zwrócić uwagę na ich fason i wybrać taki, który będzie podkreślał nasze atuty i maskował niedoskonałości. Przede wszystkim powinny kończyć się na takiej wysokości, aby nasze nogi wydawały się smukłe i zgrabne. Bardzo dobrym wyborem jest długość do kolan lub nieco za – dzięki temu nie zostaną zaburzone proporcje sylwetki i zarówno wysoka, jak i niższa kobieta będzie dobrze wyglądać. Krótkie sukienki wieczorowe powinny być także skromne w dodatki i posiadać nieduże dekolty – to gwarancja, że zawsze będą wyglądać elegancko. Najlepiej również wybierać takie fasony, które będą podkreślać naszą talię. 

Sukienki wieczorowe krótkie – w jakim kolorze?

Jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów jest czerń. Krótka sukienka wieczorowa w kolorze czarnym Mango to prawie zawsze najlepszy wybór. Możemy założyć ją zarówno na kolację, do teatru czy na firmowy bankiet, tylko na niektóre rodzinne uroczystości, w tym głównie ślub i wesele, lepiej wybrać inny kolor. Na takie uroczystości świetnym wyborem będą delikatne i pastelowe kolory. Ponadto krótka sukienka wieczorowa może także mieć kolor granatowy, ciemnozielony czy czerwony. Warto wybrać taką, która najlepiej będzie pasować do naszego typu urody. 

Krótka sukienka wieczorowa na wiele okazji 

Zaletą tego rodzaju kreacji jest to, że będzie nam służyła na wiele okazji. Dlatego warto stawiać na klasyczne fasony, kolory i dobrej jakości materiały. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że żywot naszej sukienki nie zakończy się po jednym razie. Ponadto nie będziemy mieć również problemu, aby dopasować do niej dodatki. Do ponadczasowej małej czarnej czy czerwonej będą pasować zarówno szpilki, długie kozaki, jak i eleganckie botki. Możemy założyć do niej wizytową marynarkę, a także jeansową kurtką czy ramoneskę – wszystko oczywiście zależy od okoliczności i rodzaju imprezy, na którą się wybieramy wieczorem.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl