Wigilia firmowa – dlaczego warto zorganizować?

Ludzie uwielbiają magię Świąt Bożego Narodzenia. W Polsce od dłuższego czasu w dobrym tonie jest zapraszanie pracowników i kontrahentów na Wigilię firmową. Jest to bardzo dobry moment do złożenia sobie życzeń świątecznych, wręczenia upominków i do integracji. Zorganizowanie takiej uroczystości jest czasochłonne, dlatego Wigilie firmowe najczęściej przygotowują specjaliści, którzy mają wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez. W czasie spotkania wigilijnego nie trzeba się ograniczać do siedzenia przy stole.  Można pomyśleć o licznych atrakcjach. Dowiedz się, dlaczego warto zorganizować Wigilię firmową.

1. Wigilie firmowe — dobry zwyczaj, z którego nie powinno się rezygnować

2. Co można robić w trakcie Wigilii firmowej?

3. Jak zorganizować wigilię firmową, gdy nie ma na ten cel wolnych środków?

Organizacja Wigilii firmowej nie przypada w samo Boże Narodzenie. Święta to czas spędzany z rodziną i z bliskimi osobami. Wigilia firmowa może być wyznaczona w dowolny dzień w okresie przedświątecznym. Jak najbardziej może mieć miejsce w godzinach pracy, co zapewni 100% frekwencję pracowników i innych gości. Jeśli ma być to godzina wieczorna, to zawsze komuś może coś stanąć na przeszkodzie (na przykład konieczność zaopiekowania się małym dzieckiem po odebraniu pociechy ze żłobka). Takie wyjątkowe wydarzenie może mieć miejsce w różnych lokalizacjach — dokładne miejsce ustala się z profesjonalną obsługą tego rodzaju imprez, która po analizie potrzeb Twojej firmy zaproponuje najlepsze rozwiązania. Koniecznie trzeba ustalić menu wigilijne. Jak najbardziej można dla swoich pracowników zamówić rozmaite napoje bezalkoholowe. 

Wigilie firmowe — dobry zwyczaj, z którego nie powinno się rezygnować

Rozwój firmy to nie tylko praca i zarabianie pieniędzy. Bardzo ważna jest integracja i miło spędzony czas, który pozwoli oderwać się pracownikom od codziennych obowiązków służbowych i poczuć klimat nadchodzących świąt. Można powiedzieć, że większość pracowników oczekuje, że firma zaprosi ich na imprezę. Wigilia to świetna okazja do tego, by zgromadzić wszystkie zatrudnione osoby i wręczyć im na przykład paczki (typu świąteczne słodycze) lub bony towarowe do popularnych sklepów sieciowych czy marketów spożywczych. Prezenty mogą być też personalizowane. Warto inwestować w tego rodzaju produkty, gdyż każdy chce być traktowany indywidualnie. 

Co można robić w trakcie Wigilii firmowej?

Firmowe spotkanie przed Świętami Bożego Narodzenia to nie tylko menu wigilijne, ale i nastrojowa oprawa muzyczna. Jak najbardziej pożądane są dodatkowe atrakcje, które mogą zaskoczyć Twoich gości. Pracownicy lubią niespodzianki, zwłaszcza gdy faktycznie lubią pracę zespołową. 

Warto pomyśleć o nietypowej atrakcji, która jeszcze długo po świętach będzie tematem rozmów wielu osób. Niech będą to fantastyczne wspomnienia dla wszystkich uczestników. Pracodawcy chcą, by spotkanie wigilijne wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. 

Jak zorganizować wigilię firmową, gdy nie ma na ten cel wolnych środków?

W trudnej sytuacji są firmy, które nie dysponują pieniędzmi na organizację spotkania dla pracowników z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Z tego powodu bardzo dużo firm ich nie organizuje. Dla pracowników jest to dość przykre, zwłaszcza gdy firmy nie stać nawet na drobne upominki. 

Tymczasem można zorganizować symboliczne spotkanie w biurze. Firma może zamówić catering. Pracownicy mogą się umówić między sobą, że każdy przyniesie jakąś potrawę wigilijną. Mogą to być pierogi z grzybami, sałatka jarzynowa, soki owocowe i ciasto. Wbrew pozorom, z pracownikami jest tak, że raczej nie przejdą wobec braku świątecznej imprezy obojętnie.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl