W kwietniu kanał AMC zaprasza w podróż w głąb dzikiej przyrody, okrutnych stworzeń i eksperymentów, które okazały się porażką… W cyklu „Potworne soboty” na ekranie pojawią się między innymi horrory: „Loch Ness Terror” śledzący losy kryptozoologa usiłującego upolować prehistorycznego stwora oraz horror fantasy „Ogr: Osada potworów” – opowieść o grupie przyjaciół natrafiających na niewielką wioskę terroryzowaną przez krwiożerczego ogra. W cyklu zobaczymy także: „Żmije”, czyli mrożącą krew w żyłach historię o zmutowanych wężach, które uciekają z laboratorium, by atakować ludzi, oraz „W paszczy krokodyla” – produkcję przedstawiającą tajlandzką wioskę terroryzowaną przez krokodyla ludożercę. Pierwszy film z cyklu „Potworne soboty” pojawi się na kanale AMC już 6 kwietnia
o 22:00.

„Loch Ness Terror”, sobota, 13 kwietnia o 22:00

BITWA O RAMREE

(2021)

sobota, 6 kwietnia o 22:00

W ostatnich dniach II wojny światowej niewielki oddział brytyjskich żołnierzy ląduje na wyspie Ramree u wybrzeży Birmy będącej w rękach Japończyków. Ich zadaniem jest zlokalizowanie i sfotografowanie japońskiego magazynu amunicji. Będzie on głównym celem nadchodzącego ataku Brytyjczyków, dzięki któremu odzyskają kontrolę nad wyspą.

Tytuł: Bitwa o Ramree (Saltwater: The Battle for Ramree Island)

Reżyseria: Steve Lawson

Występują: Charlie Bond, Steven Dolton, Ryan Harvey

SUPERCROC

(2007)

sobota, 6 kwietnia o 23:35

W trzymającym w napięciu filmie akcji elitarna jednostka wojskowa musi powstrzymać gigantyczne reptiliańskie stworzenie przed dotarciem do Los Angeles.

Reżyseria: Scott Harper

Występują: Kim Little, Cynthia Rose Hall, Matt Blashaw

LOCH NESS TERROR

(2008)

sobota, 13 kwietnia o 22:00

Porywający horror wskrzesza legendarnego szkockiego potwora morskiego, który od wieków pobudza wyobraźnię widzów. Po niemal śmiertelnym spotkaniu z „Nessie” 30 lat wcześniej, James Murphy wierzy, że w końcu udało mu się wytropić stwora przez cały świat, aż do jeziora Superior. Jego podejrzenia potwierdzają się, gdy spanikowani mieszkańcy spokojnego miasteczka nad jeziorem odkrywają, że pośród nich żyje krwiożerczy morski stwór. Murphy, wspierany przez lokalną szeryf policji Karen Riley, musi odnaleźć kryjówkę tego straszliwego stworzenia, zanim ono zaatakuje ponownie.

Tytuł: Loch Ness Terror (Beyond Loch Ness)

Reżyseria: Paul Ziller

Występują: Carrie Genzel, Brian Krause, Niall Matter

OKO BESTII

(2007)

sobota, 13 kwietnia o 23:50

Po tym, jak kilku mieszkańców znika u wybrzeży Fells Island, małej wysepki na północnym Atlantyku zamieszkanej przez społeczność rybacką, przerażeni ocaleni twierdzą, że nawiedza ich gigantyczna kałamarnica. Grupa odważnych marynarzy samotnie wyrusza na niebezpieczne wody, aby zabić stworzenie, zanim to ono zrobi sobie ucztę ze wszystkich mieszkańców wyspy.

Tytuł: Oko bestii (Eye of The Beast)

Reżyseria: Gary Yates

Występują: James Van Der Beek, Larissa Tobacco, Alexandra Castillo

OGR: OSADA POTWORÓW

(2008)

sobota, 20 kwietnia o 22:00

Kiedy grupa podróżujących nastolatków trafia do małej wioski Ellensford, odkrywają, że nikt tutaj się nie starzeje, nikt nie choruje, a plony są zawsze obfite. Wkrótce jednak dowiadują się, że mieszkanie w tym magicznym miejscu ma swoją cenę – coroczną ofiarę z ludzi dla okrutnego Ogra.

Tytuł: Ogr: Osada potworów (Ogre)

Reżyseria: Steven R. Monroe

Występują: Ryan Kennedy, John Schneider, Chelan Simmons

ŻMIJE

(2008)

sobota, 20 kwietnia o 23:50

Dr Vera Collins (Jessica Steen, Armageddon) z Globe-Tech Pharmaceuticals wyznaje zasadę „wróg mojego wroga jest moim przyjacielem”. Zna wartość jadu żmii w walce
z chorobami. Genetycznie zmodyfikowane węże mogą poruszać się szybciej, rozmnażać się
w ciągu kilku minut, są bardziej żarłoczne i wydzielają bardziej śmiercionośną truciznę, jednak rezultatem tego może być również niebywały postęp w medycynie.

Podczas zbierania funduszy Dr Collins zostaje zaalarmowana przez dyrektora generalnego Globe-Tech (nominowany do Złotego Globu i Emmy Corbin Bernsen, Psych) o przerażającym i nieoczekiwanym incydencie. W ośrodku doszło do włamania, które doprowadziło do ucieczki żmij. Są już pierwsze ofiary śmiertelne. Jednak nie zostały one jedynie ugryzione – gady unieruchamiały je, a następnie pożerały ich ciało.

Tytuł: Żmije (Vipers)

Reżyseria: Bill Corcoran

Występują: Jonathan Scarfe, Claire Rankin, Jessica Steen, Corbin Bernsen

JURAJSKI PREDATOR

(2018)

sobota, 27 kwietnia o 22:00

Naukowcy pracujący w ściśle tajnym rządowym ośrodku badawczym przeprowadzają eksperymenty mające na celu wskrzeszenie dinozaura przy użyciu prehistorycznego DNA. Wierzą, że eksperyment przyniesie im sławę i ogromne pieniądze. Jednak gdy przerażający T-Rex zaczyna rosnąć w zatrważającym tempie, okazuje się, że eksperyment może doprowadzić jedynie do tragedii. Okrutne stworzenie szaleje w centrum badawczym, a następnie ucieka do pobliskiego Devil’s Creek. Rząd wynajmuje oddział bojowników, których zadaniem jest schwytanie i zniszczenie bestii. Jeśli dinozaur nie zostanie pokonany, nie przeżyje nikt.

Tytuł: Jurajski predator (Jurassic Predator)

Reżyseria: Andrew Jones

Występują: Lee Bane, Derek Nelson, Jason Homewood

W PASZCZY KROKODYLA

(2007)

sobota, 27 kwietnia o 23:35

Na obrzeżach nadmorskiego kurortu w Tajlandii znajduje się farma krokodyli, której główną atrakcją jest samica Delilah. Farmę prowadzą Jack McQuade (Peter Tuinstra, Snajper 3) i jego siostra Allison (Elizabeth Healy). Niestety, Jack ma więcej wierzycieli niż klientów, a biznes nie jest wystarczająco dochodowy. Jednak jego największą bolączką jest konkurencja. Farma Croc World Andy’ego Kongsonga jest większa i bardziej elegancka, a jej właściciel (Tawon Saetang) zrobi wszystko, by zrujnować Jacka i przejąć jego biznes. Andy postanawia wynająć kilku krokodylich porywaczy, którzy mają schwytać samicę należącą do Jacka i doprowadzić do jego upadku. Wkrótce mieszkańcy miasteczka zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach, a ich ciała zostają znalezione na bagnach. Jeśli wyjdzie na jaw, że krokodyl ludożerca jest na wolności, może to ostatecznie doprowadzić do upadku miejscową turystykę.

Tytuł: W paszczy krokodyla (Croc)

Reżyseria: Stewart Raffill

Występują: Peter Tuinstra, Elizabeth Healy, Tawon Saetang

Cykl „Potworne soboty”:

  • BITWA O RAMREE                                                                                 06.04.2024 22:00
  • SUPERCROC                                                                                           06.04.2024 23:35
  • LOCH NESS TERROR                                                                            13.04.2024 22:00
  • OKO BESTII                                                                                                13.04.2024 23:50
  • OGR: OSADA POTWORÓW                                                                      20.04.2024 22:00
  • ŻMIJE                                                                                                      20.04.2024 23:50
  • JURAJSKI PREDATOR                                                                           27.04.2024 22:00
  • W PASZCZY KROKODYLA                                                                        27.04.2024 23:35