Wieczory stają się coraz dłuższe, temperatury coraz niższe, a ciepłe swetry wyłaniają się z dna szafy – to idealny moment, by zwinąć się w kłębek pod ciepłym kocem i obejrzeć nowe odcinki serialu „Wszystkie stworzenia duże i małe”, który pojawi się na antenie Epic Drama już w listopadzie! Brytyjska premiera tej serii otrzymała entuzjastyczne recenzje od fanów, którzy określili ją jako „zabawną, rozgrzewającą serce”, „piękną i relaksującą” oraz jako „przyjemną ucieczkę od dnia codziennego”. 

„Wszystkie stworzenia duże i małe” – premiera 3. sezonu odbędzie się w poniedziałek 7 listopada
o
21:30 na Epic Drama. Kolejne odcinki w każdy poniedziałek o tej samej porze.

3. sezon rozpoczyna się wiosną 1939 roku, gdy James i Helen przygotowują się do ślubu. James próbuje rozszerzyć swoją praktykę weterynaryjną poprzez dołączenie do rządowego programu testowania bydła na gruźlicę. Inicjatywa jest dobrze płatna, jednak miejscowi rolnicy patrzą na nią
z podejrzliwością. Ryzykują oni bowiem zamknięcie swoich gospodarstw jeśli zostaną wykryte pozytywne przypadki.

Nad Dales wisi perspektywa kolejnej wojny światowej. Mieszkańcy Darrowby w North Yorkshire,
a zwłaszcza James i Helen, rozpoczynają ekscytujący rozdział w swoim życiu. James próbuje pogodzić swoje coraz liczniejsze obowiązki w gabinecie weterynaryjnym z rolą świeżo upieczonego męża. Także Helen ma trudności z porzuceniem dawnego życia na rodzinnej farmie i odnalezieniem się w murach Skeldale House. Tristan wreszcie zdaje egzaminy i musi stawić czoła światu jako wykwalifikowany weterynarz. Z kolei pani Hall zaczyna otwierać się na inną perspektywę życia niż tylko prowadzenie domu. Kiedy na horyzoncie pojawiają się przesłanki o rozpoczynającej się wojnie z Niemcami, Siegfried zaczyna zmagać się z bolesnymi wspomnieniami z czasów I wojny światowej, podczas której służył
w wojskowym korpusie weterynaryjnym.

W nowym sezonie Nicholas Ralph ponownie wcieli się w rolę młodego weterynarza Jamesa Herriota, a Samuel West w rolę jego lotnego mentora Siegfrieda Farnona. Anna Madeley powróci jako matriarcha Skeldale House, pani Hall, a Callum Woodhouse zagra dojrzewającego brata Siegfrieda, Tristana. Rachel Shenton wystąpi w roli farmerki Helen Alderson. Ponownie spotkamy się z zespołem rolników, zwierząt i mieszkańców miasteczka żyjących w Yorkshire Dales w latach 30.

Głównym scenarzystą i producentem wykonawczym serii pozostaje Ben Vanstone (Upadek królestwa). Do Vanstone’a dołącza Chloë Mi Lin Ewart, która napisała 2. i 4. odcinek sezonu. Zespół pisarski powiększa się również o debiutującego Karima Khana. Autorem 6. odcinka jest natomiast Jamie Crichton. Brian Percival (Downton Abbey) pozostaje głównym reżyserem i producentem wykonawczym, a Andy Hay powraca jako reżyser odcinków 2., 4. i 5. Stewart Svaasand dołącza do serialu jako reżyser odcinka 6. i „Christmas Special”, a Richard Burrell (Alex Rider, Milczący świadek) powraca jako producent.

Nowy, 3. sezon „Wszystkie stworzenia duże i małe” będzie miał swoją premierę na kanale Epic Drama, w poniedziałek 7 listopada o 21:30. Kolejne odcinki co tydzień o tej samej porze.