Wybieramy idealne damskie rolki

0

Wybór damskich rolek może okazać się nie lada wyzwaniem, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli w najróżniejszych wzorach i kolorach, a także o różnych parametrach. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie rolek, jakie dobrać łożyska, a także twardość i wielkość kół. Dowiedz się także, jak dopasować idealny dla Ciebie rozmiar. Wybierz odpowiednie i ciesz się przyjemnością z jazdy.

Dobierz odpowiedni rozmiar rolek

Przymierzając rolki damskie, zwróć uwagę na to, aby nigdzie Cię nie uciskały, ale także by nie były zbyt luźne. Jeśli zamierzasz kupić rolki przez Internet, postaw bosą stopę na papierze, zaznacz na nim końcówkę pięty oraz położenie najdłuższego palca od stopy. Następnie zmierz odległość między nimi. Do wyniku dodaj około centymetra – w rolkach zmieścić musi się jeszcze skarpetka, a podczas jazdy stopy mogą odrobinę puchnąć.

Łożyska – na co zwrócić uwagę?

Łożyska to jeden z ważniejszych elementów budowy rolek. Odpowiadają one za ich  trwałość oraz komfort jazdy. Im wyższa ich jakość, tym dłużej rolki będą Ci służyć. Łożyska różnią się między sobą parametrami. Istnieje pięć różnych rodzajów: ABEC-1, 3, 5, 7 lub 9. Im większa liczba znajduje się przy oznaczeniu ABEC, tym kółka szybciej się kręcą. Dla kobiet chcących uprawiać rolkarstwo rekreacyjne, najlepsze będą łożyska ABEC-5.

Dobór odpowiednich kółek

Wybierając rozmiar kółek, kieruj się zasadą: im kółka są mniejsze, tym będą rolki wolniejsze. Do jazdy rekreacyjnej najlepsze będą te o średnicy od 76 do 84 milimetrów. Jeśli chcesz jeździć znacznie szybciej, zaopatrz się w rolki z kołami o rozmiarze nawet 125 milimetrów. Ważny jest także stopień twardości kół, który określa się literką A oraz odpowiednią wartością liczbową – miękkie mają wartość od 74A do 82A, zaś twarde – od 84A do 101A. Zasada dotycząca twardości kół jest tak samo prosta, jak ta przy ich rozmiarze. Im koła są twardsze, tym szybciej będziesz mogła jeździć.

Co jeszcze jest istotne przy zakupie rolek?

Popularne zarówno wśród początkujących rolkarzy, jak i zaawansowanych są rolki Rollerblade, cechujące się dużą wygodą i wytrzymałością. Kupując wybrany model, zwróć uwagę na hamulec – warto wybrać rolki z jak najtwardszym oraz z możliwością jego wygodnej, bezproblemowej wymiany. Dopasuj także odpowiadające Ci zapięcie – może to być rzep, klamra czy sznurowadła. Przy zakupie rolek sprawdź też, czy są one przewiewne i lekkie – im waga rolek mniejsza, tym jazda będzie prostsza. Oczywiście nie zapomnij o zakupie dobrego jakościowo kasku, a także wytrzymałych ochraniaczy na nadgarstki, łokcie i kolana!

Przy zakupie rolek kieruj się rozmiarem kółek, rodzajem łożysk, sposobem ich zapinania i obecnością hamulca. Pamiętaj także, aby odpowiednio dopasować je do wielkości Twojej stopy. Wybierz odpowiednie dla siebie rolki i ciesz się świetną zabawą.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here