Wycieczka na Islandię – praktyczny poradnik

Ta piękna wyspa położona na północy Grzbietu Śródatlantyckiego cechuje się wspaniałymi krajobrazami i niezwykłą infrastrukturą. Liczne uzdrowiska, jakie powstają dzięki gejzerom i piękne wodospady przyciągają stale nowych turystów. Główną atrakcją są oczywiście popularne wulkany i krajobrazy wulkaniczne. Decyzja o wycieczce na Islandię to bardzo trafny wybór, zwłaszcza dla wielbicieli wspaniałej przyrody i efektownych krajobrazów.

Główne atrakcje Islandii – w jaki rejon się wybrać?

Zadając sobie pytanie, który rejon Islandii jest wart zwiedzania, śmiało można polecić północne tereny wyspy. Każdy podróżujący odnajdzie tam świetne atrakcje bez względu na porę roku, podczas której odbywa się wycieczka. W północno-zachodniej części wyspy na archipelagu odnajdziemy Fiordy zachodnie – tam mamy okazję zwiedzić XVIII-wieczne budynki i muzeum żeglugi oraz napawać się przepięknym widokiem słynnych klifów, m.in. Látrabjarg – najbardziej wysuniętego na zachód klifu tej wyspy. Północna część Islandii ukazuje nam również domy torfowe Laufas, czyli malownicze domy osadzone w ziemi z murawą na dachu, odbudowane w 1879r., a powstałe w latach 874-930. Znajdują się 30 km od Akureyri i są symbolem ówczesnych osadników i ich stylu życia. Miasto Húsavik słynie z obecności wielorybów. Podczas rejsu możemy obserwować te morskie stworzenia bądź udać się do niesamowitego muzeum poświęconemu tym niezwykłym stworzeniom.

Atrakcje zimą a latem – poznaj różnice

Pomimo tego, że Islandię warto odwiedzić o każdej porze roku, istnieją pewne różnice w atrakcjach, jakie wyspa może nam zaoferować. Zimą niesamowitą atrakcją numer 1 są z pewnością zorze polarne, które możemy podziwiać od września do kwietnia przy bezchmurnym niebie w godzinach nocnych. Zimą również możemy skorzystać z lodowych jaskini – bardzo zjawiskowych o intensywnym niebieskim kolorze oraz licznych sportów zimowych, np. rajd skuterami śnieżnymi. Latem średnia temperatura w okolicy lipca wynosi w Islandii 11 stopni, więc na upalną pogodę nie ma co liczyć. Daje nam to możliwość swobodnego przemieszczania się po całej wyspie, ponieważ ruch na drogach jest zmniejszony w przeciwieństwie do zimowej pory. Lato sprawia również, że dostrzeżemy symbol Islandii – maskonury. Są to bardzo pocieszne trzydziestocentymetrowe ptaszki o pomarańczowo-czarnych dzióbkach. Dodatkową zaletą odróżniającą sezon zimowy od letniego jest fakt, iż latem jest widno przez całą dobę, dzięki „białym nocom” – pozwala to na zwiedzanie Islandii zarówno w dzień, jak i w nocy.

Podsumowując, Islandia to wyspa z pewnością warta zobaczenia. Liczne atrakcje i przepiękne krajobrazy pozwalają oderwać się od codzienności i poznać piękno natury. Aby przyspieszyć proces planowania wyjazdu, warto poznać swój budżet. W sytuacjach, kiedy to nie mamy odłożonych oszczędności na wymaganą kwotę, z pomocą przychodzi nam smart pożyczka. Dzięki prostemu procesowi przyznania dodatkowych środków możemy szybciej zacząć planować wyjazd, a spokojną spłatę pożyczonej kwoty pozostawić na późniejszy czas.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl