Wypożyczalnia samochodów: busy i pojazdy dostawcze

0

Mija pierwszy kwartał 2021 r. Nowe warunki, jakie panują w kraju odciskają swoje piętno na różnych sektorach gospodarki. Wypożyczalnia samochodów jest jednym z miejsc, gdzie wyraźnie widać zmianę oferty i jej dostosowanie do panującej i wciąż bardzo dynamicznej sytuacji.

Jak wygląda wynajem aut obecnie, jakie samochody na wynajem mają największe wzięcie oraz jak wygląda rezerwacja auta? Pytamy specjalistę z Carson.Auto.pl.

Wypożyczalnia samochodów – jak zmieniają się trendy?

Wyraźnie widać spadek zainteresowania pojazdami osobowymi. Wynajem samochodów na krótkie wycieczki, wyjazdy służbowe, a także wynajem długoterminowy cieszą się mniejszym zainteresowaniem. To wynik ograniczeń, które powstały wskutek pandemii. Jak jednak zauważa Carson.Auto.pl, widać wzrost zainteresowania innymi pojazdami – to szczególnie busy oraz samochody dostawcze. Te samochody na wynajem są teraz na topie – jest to związane z aktywnością Polaków w zakresie budowy domu i ogrodu oraz remontów mieszkań. Wynajem busów dostawczych w dobrej cenie jest usługą, która wypełnia nieco lukę po zmniejszonym zainteresowaniu samochodami osobowymi. Wypożyczalnia aut posiadająca np. pojazdy z plandeką lub przyczepki, może wyjść z kryzysu obronną ręką.

Wypożyczalnia samochodów – wynajem busa

Popyt na tego typu samochody na wynajem rośnie z każdym rokiem. To oferta zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm, które interesują się wynajem busa krótkoterminowo. Wypożyczalnia samochodów może zaoferować nam np. busy dostawcze jak Fiat Ducato lub busy 9-osobowe przeznaczone do transportu ludzi, jak Renault Traffic.

Wypożyczalnia samochodów – ile kosztuje wynajem busa?

Ceny zmieniają się w zależności od lokalizacji oraz standardu pojazdu. Z Carson.Auto.pl dowiadujemy się, że dla dwóch wyżej wspomnianych, wypożyczalnia aut policzy sobie 200 – 250 zł za dzień użytkowania. Trzeba doliczyć do tego jednorazowy koszt kaucji, wynoszący 500 zł, a także przewidzieć koszty tankowania – samochody na wynajem oddaje się zawsze z takim poziomem paliwa w baku, jaki zanotowany był podczas przekazania kluczyków.

Wypożyczalnia samochodów – inne pojazdy dostawcze

Jeśli interesujemy się ofertą samochodów typowo dostawczych, zwykle wynajem aut tego typu to sporo szerszy przedział. Mamy zarówno małe vany dostawcze, jak Fiat Fiorino, blaszaki typu Peugeot Boxer, jak również busy w wersji z plandeką. Wypożyczalnia samochodów policzy sobie za małego vana około 100 – 120 zł, za tradycyjnego busa 200 – 250 zł, zaś za busa z plandeką ok. 300 zł lub nawet około 350 zł, jeśli bus jest dodatkowo wyposażony w windę.

Wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się autolawety, czyli busy, które przystosowane są do bezpiecznego transportu samochodów lub motocykli. Dobrej klasy autolaweta z najazdem to koszt około 300 – 350 zł za dobę.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here