Wysłanie paczki do Szkocji – czy to trudne zadanie?

Wysyłka paczki poza granice kraju w obecnym czasie nie jest niczym dziwnym. Sporo osób ma rodzinę rozsianą po świecie, do których od czasu do czasu planują wysłać paczkę. Na szczęście niektóre firmy kurierskie pracują w wymiarze międzynarodowym, dzięki czemu wysłanie paczki gdzieś dalej, niż na drugi koniec Polski, jest stosunkowo łatwe. W przypadku nadania paczki do Szkocji samodzielnie możesz dokonać wyboru, która firma kurierska zajmie się jej dostarczeniem. Możesz skorzystać z usług UPS, jak i DHL. Sprawdź, ile kosztuje paczka do Szkocji, jak trzeba ją przygotować do transportu oraz z czym wiąże się wysyłanie paczek do Szkocji po Brexicie!

  1. Ile kosztuje wysłanie paczki do Szkocji?
  2. Paczka do Szkocji — jak przygotować przesyłkę do wysłania?
  3. Czy jest możliwe śledzenie przesyłki do Szkocji?
  4. Jak wygląda temat wysyłania paczek do Anglii po Brexicie? 

Ile kosztuje wysłanie paczki do Szkocji?

Szkocja to nieodłączna część Wielkiej Brytanii. Decydując się więc na wysłanie paczki do Szkocji, na formularzu należy zaznaczyć opcję Polska — Wielka Brytania. Koszt ogólny paczki będzie zależał od trzech aspektów: wymiarów, wagi oraz wartości przesyłki. Standardowe ceny paczek rozpoczynają się od ok. 106 zł za paczkę poniżej 5 kg. W przypadku paczki ważącej ok. 30 kg, za wysyłkę zapłacimy ok. 150 zł. Warto dodać, że w cenie zawarte są wszystkie najistotniejsze opłaty, takie jak opłaca za odprawę celną, opłata importowa czy opłata paliwowa, drogowa oraz najbardziej podstawowe ubezpieczenie. W sytuacji, kiedy zadeklarujesz wyższą kwotę ubezpieczenia, automatycznie system doliczy Ci jego koszt przy wysyłce paczki. Przed zamówieniem kuriera, warto zapoznać się z wszelkimi warunkami ubezpieczenia.

Paczka do Szkocji — jak przygotować przesyłkę do wysłania?

Przesyłki kurierskie to fantastyczne rozwiązanie obecnych czasów. Można wysłać sporo rzeczy dzieciom, które zdecydowały się na emigrację na stałe bądź emigrację zarobkową. Najtańsze paczki wcale nie kosztują zbyt dużo, a można w niej zmieścić 5 kg różnych produktów. Można wysłać w ten sposób wnukom prezenty urodzinowe lub świąteczne. Jak jednak przygotować paczkę dla kuriera?

Warto pamiętać o tym, że kurier przyjeżdża zwykle po gotową paczkę. Zanim więc zdecydujesz się zamówić kuriera, koniecznie zapakuj wszystkie rzeczy w solidny karton, który będzie mieścił się w wymaganiach wymiarowych i wagowych. Cały karton należy solidnie zabezpieczyć taśmą. Aby uniknąć kosztów dodatkowych, nie warto korzystać ze sznurków czy folii. W takiej sytuacji paczka zostanie potraktowana jako niestandardowa, a to z kolei zwiększy koszt wysyłki.

Czy jest możliwe śledzenie przesyłki do Szkocji?

Zastanawiasz się, jak śledzić paczkę, która ma dotrzeć do Szkocji? Paczki do Szkocji można śledzić dzięki specjalnemu numerowi śledzenia, który zostaje nadany zaraz po opłaceniu paczki i wygenerowaniu etykiety. Po wpisaniu numeru przesyłki na odpowiedniej stronie można śledzić jej obecne miejsce. Wszystko zależy od skanów. Zazwyczaj są one aktualizowane co 24-48 godzin, kiedy paczka znajduje się w kolejnej sortowni.

Jak wygląda temat wysyłania paczek do Anglii po Brexicie? 

Od stycznia 2021 roku temat paczek wysyłanych do Wielkiej Brytanii nieco się skomplikował. Wszystko przez Brexit. Do całej procedury doszyła odprawa celna. Dla Ciebie, jako klienta oznacza to dodatkowy koszt, a dla przewoźników konieczność przygotowania specjalnych dokumentów celnych. Od niektórych przewoźników otrzymasz je do wydrukowania, a jeszcze inni generują jedynie dokumenty elektroniczne.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl