Kolejne zmiany w redakcji sportowej Canal+ – kogo zobaczymy w nowym mocniejszym zestawieniu? Kanał sportowy CANAL+ SPORT wykorzystał niepowtarzalną okazję  transferową i oficjalnie wita na pokładzie redakcji sportowej dwie znane postacie w świecie sportu. Do drużyny dołączają znany komentator Mateusz Borek oraz były piłkarz Michał Żewłakow!

Okna transferowe – co nowego?

Wiele zmian zajdzie również w PKO BP Ekstraklasie dzięki letniemu oknu transferowemu. Na boisku zobaczymy znów dwóch zawodników Legia Warszawa – na boisko wybiegną Artur Boruc oraz Bartosz Kapusta. Do Polski powraca również Michał Kucharczyk z Pogoni Szczecin, który również swoje miejsce znajdzie w szeregu piłkarzy PKO BP Ekstraklasy, a także piłkarz na pozycji pomocnika w Śląsku WrocławWaldemar Sobota. Niezwykłą szansę na podpisanie kontraktu z Piastem Gliwice ma występujący na pozycji napastnika Jakub Świerczok.

Mateusz Borek, czyli nowy głos niemieckiej Bundesligi w CANAL+ SPORT!

Mateusz Borek po latach ponownie wykorzysta swoje doświadczenie w przypadku ligi niemieckiej komentując w każdej kolejce rozpoczynającego się sezonu jedno spotkanie Bundesligi w CANAL+ SPORT. Borek związany był z Canal+ w roku 2000. Po 20 latach w Polsacie i Kanale Sportowym wraca do gry i ponownie rozpoczyna współpracę z Canal Plus:

– Jestem niezwykle dumny, że tak wielkie nazwiska dołączają do redakcji sportowej CANAL+. Ich doświadczenie, styl komentarza, eksperckość gwarantują najwyższy poziom. Witajcie na pokładzie, Panowie! – powiedział Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji sportowej CANAL+

Michał Żewłakow ekspertem transmisji krajowych na wyłączność CANAL+!

Były piłkarz z pozycji obrońcy i reprezentant Polski Michał Żewłakow stanie na pozycji nowego eksperta na wyłączność CANAL PLUS SPORT przy transmisjach krajowych rozgrywek, między innymi PKO Ekstraklasa. Michał Żewłakow jest jednym z czterech polskich piłkarzy, którzy zaliczyli co najmniej 100 występów w barwach reprezentacji narodowej. Żewłakow zakończył pracę na stanowisku dyrektora sportowego w Legii Warszawa i Zagłębiu Lublin, a także eksperckie stanowisko w TVP i Kanale sportowym. Usłyszymy go teraz w CANAL+ SPORT.

– Futbol poznałem od strony piłkarza, drużyny i dyrektora sportowego. Przyszedł czas na tę przyjemną stronę. Cieszę się, że będę to robił w miejscu, gdzie czuję, że wpłynąłem na szerokie wody. W stacji, która da mi możliwości rozwoju – ocenił 102-krotny reprezentant Polski Michał Żewłakow.

Borek wykorzysta doskonałą znajomość realiów ligi niemieckiej i w każdej kolejce nowego sezonu skomentuje jedno spotkanie Bundesligi. Z kolei Żewłakow, na wyłączność dla CANAL+, będzie pracował w roli eksperta.

– Dla mnie to powrót podwójnie sentymentalny. Do CANAL+ i do Bundesligi. Skomentowałem dwadzieścia sezonów tych rozgrywek. Ostatnio bardzo mi brakowało ligi niemieckiej – nawet kiedy jej nie komentowałem, to oglądałem po sześć meczów w każdej kolejce. Cieszę się, że od września znowu będę mógł usiąść przed mikrofonem – podsumowuje Mateusz Borek.

Źródło: Canal+ Sport/tvtu

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here