Długo wyczekiwany 3. sezon „Sisi” nadchodzi! Premiera 1. odcinka odbędzie się już
27 grudnia o 21:30 na Epic Drama. Najnowszy sezon rozgrywa się na tle poważnych zawirowań politycznych w Europie i wielkiego konfliktu w relacji Sisi i Franciszka.

Sisi: streszczenie

Syn książęcej pary, książę Rudolf, kończy dziewięć lat. Wraz z wprowadzeniem republiki we Francji
i niezadowoleniem rozprzestrzeniającym się w całym regionie, Franciszek zdaje sobie sprawę, że Rudolf musi wcześnie rozpocząć szkolenie wojskowe, by przygotować się do bycia silnym i kompetentym władcą. Sisi jednak, biorąc pod uwagę wrażliwość swojego syna, obawia się, że tak surowe szkolenie go złamie.

Najnowszy sezon kręcono w różnych krajach Europy – niekoniecznie tych oczywistych. W tym sezonie Sisi i Rudolf uciekają do południowej Francji z pomocą francuskiej fotografki o imieniu Alma, granej przez Deniz Orta. Co ciekawe, sceny we Francji zostały nakręcone w Chorwacji, między innymi
w Tresteno, w okolicy klifu Zlaton i na plaży Konvalve.

W 3. odsłonie serialu pojawi się także szereg nowych postaci. Jedną z nich jest grana przez Pauline Werner pokojówka Walli, która uciekła z Paryża po upadku Napoleona III. Planuje ona napad podczas zbliżającego się balu w pałacu cesarskim, co wzbudza zainteresowanie kieszonkowca Gustava, granego przez Maxa Hubachera. Para stopniowo zakochuje się w sobie, jednak gdy Walli otrzymuje zaproszenie od samego cesarza Franciszka, jej związek z Gustawem zostaje wystawiony na próbę.

Ważnym wątkiem nowego sezonu będzie również upadek Napoleona III i proklamowanie republiki we Francji. Głosy domagające się demokracji stają się coraz głośniejsze wśród Austriaków, a społeczeństwo zaczyna wywierać presję na Franciszka i Sisi. W międzyczasie pełną parą idzie budowa Wystawy Światowej. Niepokoje polityczne wywołują niezadowolenie wśród robotników budowlanych, co skłania Franciszka do wysłania swojego przyjaciela Grünne’a, aby pod przykrywką dołączył do buntu i znalazł jego przywódcę. Jednak to, czego Grünne jest świadkiem, sprawia, że zaczyna on wątpić w swoją lojalność wobec korony.

Sisi: premiera

Premiera 3. sezonu serialu „Sisi” odbędzie się w środę 27 grudnia o 21:30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki codziennie o tej samej porze aż do 1 stycznia.