Jak ułatwić sobie pracę w ogrodzie i na budowie? Wozidło budowlane

Praca w ogrodzie, czy praca na budowie jest entuzjastyczna szczególnie na początku. Przy wyczerpaniu fizycznym oraz braku sprecyzowanych planów, bardzo często zadania są nieskończone lub kończone z wielką niechęcią. Jak sprawić, by zarówno ogrodowe, jak i budowlane prace były naprawdę przyjemne? Będzie potrzebnych kilka elementów oraz ewentualne narzędzia w postaci np. wozidła gąsienicowego, inaczej zwanego miniwywrotką.

Zaplanowanie pracy

Pierwszym i najważniejszym elementem jest rozpisanie planu pracy. Możliwości stosowania tej strategii jest wiele. Polecę Ci rozpisanie szczegółowe z wyszczególnieniem danego tygodnia oraz danego dnia. W Poniedziałek zajmę się konkretnie tym, we wtorek ty itd. Udowodnione naukowo jest, że człowiek, który wie, co ma do wykonania, z większą lekkością bierze się za robotę i może śmiało powiedzieć “wykonałem pracę”. Nie przejmuj się, jeśli nie uda Ci się wykonać danego zadania w danym dniu. Przeskocz dalej, a przy podsumowaniu tygodnia rozmieść nieskończone zadania na kolejny tydzień. Polecam Ci również podsumowywanie każdego dnia.

Składowanie narzędzi pracy – utrzymanie porządku w narzędziach

Jednym z bardziej frustrujących rzeczy w kreowaniu własnego ogrodu jest nieustanne szukanie narzędzi pracy. Gdzie jest łopata? Gdzie jest motyka? Po zakończonej pracy składuj narzędzia w jednym miejscu. Oczywiste jest, że narzędzia większego kalibru typu mini wozidło budowlane będzie łatwiejsze do odnalezienia, niż grabie. Zalecam Ci jednak bez wyjątku składować wszystkie narzędzia w jednym i tym samym miejscu. To sprawia, że masz ochotę podjąć działania dnia kolejnego, zamiast zaczynać pracę od nerwówki w poszukiwaniu narzędzi.

Systematyczna praca

Zamiast odkładać pracę na ostatnią chwilę i pracować wiele godzin dziennie, lepiej jest rozłożyć pracę na wiele więcej dni i działać systematycznie. Unikniemy wtedy efektu wypalenia, a sama praca będzie sprawiała nam frajdę. Jeśli dołożymy do tego narzędzia ułatwiające nam pracę np. wozidło budowlane, które można zastosować w ogrodzie oraz we wszelkich pracach budowlanych, kreowanie przestrzeni będzie bliżej pasji, niż przekleństwa.

Wozidło budowlane

Narzędzia pracy należy dostosować do wielkości powierzchni oraz planów w stosunku do jakości ogrodu czy tempa pracy. Im więcej masz do zrobienia, tym lepszych narzędzi potrzebujesz. Jednym z narzędzi, które zdecydowanie usprawnia pracę w ogrodzie oraz na budowie, jest mini wozidło budowlane. Dobrze wiemy, że większość podstawowej pracy opiera się o kopanie i wożenie taczką. 

Sprzętem mającym zastąpić ludzkie siły w kwestii pchania taczki oraz przyspieszyć tempo pracy jest wozidło spalinowe jezdna taczka spalinowa wozidło 6,5KM Loncin Higher. Wyobraź sobie, że jednorazowo jesteś w stanie przewieźć wozidłem spalinowym 300 kg ziemi praktycznie bez użycia siły! O ile łatwiejsza byłaby praca?  Wozidło budowlane posiada ekonomiczny silnik spalinowy, który w porównaniu z dodatkowymi parami rąk do pracy jest znacznie tańszą inwestycją. 3-stopniowa skrzynia oraz bieg wsteczny dają pełny zakres możliwości tempa pracy. Wozidło spalinowe ma terenowe koła, które dają komfort działania na grząskich terenach. 

Jeśli chcesz jeszcze bardziej przyspieszyć pracę, polecamy model MD-500E PRO Lumag o ładowności aż pół tony. Dodatkową opcją wywrotki jezdnej jest możliwość pracy w ciemności, dzięki zamontowanym światłom LED. Ta taczka spalinowa jest prawdziwie wydajna. Taczka spalinowa szczyci się też siłą, która radzi sobie z terenami nie tylko grząskimi, ale i stromymi. 

Dostępnych jest też kilka innych modeli wozideł gąsienicowych:

  1. Wozidło gąsienicowe MD300  LUMAG 
  2. Wozidło gąsienicowe VH500 Lumag
  3. Wozidło gąsienicowe MD500H-PROT Lumag
  4. Wozidło gąsienicowe 1001 WACKER NEUSON
  5. Wozidło gąsienicowe MD-500 Lumag

Powyższe punkty zostały skonstruowane przez specjalistów z branży ogrodnictwa oraz branży budowlanej, którzy współpracującymi ze sklepem Artbud – liderem na rynku sprzedaży tego typu wywrotek jezdnych ułatwiających pracę i sprawiających, że jest ona przyjemniejsza i bardziej wydajna.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl